Alergolog Radom

Mediks » Alergologia
NZOZ MEDIKS

Alergologia Radom

Do lekarza alergologa wybieramy się, kiedy mamy podejrzenie alergii, w celu rozpoznania i leczenia choroby. Alergie to nadmierna reakcja układu immunologicznego na substancje, które są dla większości ludzi bezpieczne, alergeny – rozprzestrzeniające się w środowisku, wywołujące reakcje alergiczne. To mogą być m.in. sierść zwierząt, pyłki, metale, składniki pokarmowe. Alergie mogą wpływać na wiele części ciała, w tym na skórę, oczy, nos, płuca i układ pokarmowy. Przychodnia lekarska Mediks oferuje badania diagnostyczne (testy alergiczne) w postaci testów punktowych (na skórze), testów z krwi oraz prób prowokacyjnych. Służą one do wykrycia szkodliwego alergenu oraz rozpoczęcia leczenia.

Po zdiagnozowaniu alergii lekarz alergolog może zaproponować leczenie, które może obejmować leki, terapię immunologiczną lub zmiany w stylu życia.

 

Jeśli masz objawy, takie jak kichanie, łzawienie, swędzenie skóry, kaszel, duszność lub wysypka, należy skonsultować się z lekarzem alergologiem. Lekarz alergolog może również pomóc w diagnozowaniu i leczeniu astmy alergicznej – poważnej choroby zapalnej górnych dróg oddechowych.

lek. spec. Burski Jacek
Specjalista alergolog, Specjalista chorób wewnętrznych
lek. spec. Chowaniec-Rodak Anna
Specjalista alergolog, pediatra


Jakimi schorzeniami zajmuje się alergolog?

Wizyta u lekarza alergologa może mieć szereg pozytywnych efektów dla pacjenta. Po pierwsze, diagnoza alergii pozwala na uzyskanie odpowiedniego leczenia, co może znacznie poprawić jakość życia pacjenta, a w przypadku ciężkich alergii – ocalić jego życie. Po drugie, wizyta u lekarza alergologa pozwala na uzyskanie wiedzy na temat swojej choroby i czynników wywołujących alergię, co pozwoli na unikanie alergenów i zmniejszenie nasilenia objawów. Po trzecie, warto udać się na wizytę do lekarza alergologa w celu uzyskanie wsparcia i porad dotyczących zarządzania chorobą (np. jakich terenów unikać w określonych porach roku, aby zminimalizować kontakt z pyłkami), co może pomóc pacjentowi radzić sobie z alergią w dłuższej perspektywie. W leczeniu objawów alergii nieraz konieczna może okazać się konsultacja z innym specjalistą, takim jak dermatolog, który pomoże złagodzić objawy.

Alergolog Radom – wizyta u alergologa w ramach NFZ i prywatnie

W naszej przychodni oferujemy pacjentom zarówno wizyty lekarskie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i możliwość umówienia się na konsultację prywatnie. W naszej przychodni pracują wykwalifikowani lekarze specjaliści, w tym alergolog pediatra – u dzieci szczególnie często wykrywane są różne uczulenia i nietolerancje. Umów się na swoją wizytę już dziś i zacznij skutecznie walczyć z alergiami z pomocą naszych lekarzy!
 
NZOZ MEDIKS
Dlaczego Warto Wybrać Mediks?
Doświadczona Kadra

Nasi lekarze i pielęgniarki wciąż pogłębiają swoją wiedzę oraz doskonalą umiejętności na różnego rodzaju szkoleniach oraz są cały czas na bieżąco z najnowszymi informacjami i są w stanie zaoferować skuteczne metody leczenia.

Nowoczesny Sprzęt

Jeżeli w trakcie leczenia zajdzie potrzeba zrobienia zdjęcia USG, pantomogramu bądź tomografii, zrobimy wszystko od ręki, bez konieczności odwiedzania innych przychodni i umawiania się na kolejne wizyty.

Leczymy Kompleksowo

Nasi lekarze zajmujący się się w różnych dziedzinach medycyny wspólnie zadbają o towje zdrowie aby przygotowany plan leczenia był spójny oraz prezentował najwyższą jakość i bezpieczeństwo wszystkich działań.

Zaufanie i Bezpieczeństwo

Przez lata działalności zapracowaliśmy na zaufanie i dobrą opinię u pacjentów, o czym najlepiej świadczy fakt, że niemal codziennie zapisuje się ktoś “z polecenia”, włącznie z gośćmi zza granicy.

KONTAKT
Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania większej ilości informacji lub odpowiedzi na Twoje pytania, wypełnij poniższy formularz, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Józefa Mireckiego 10, 26-600 Radom, Polska

Adres mailowy do umówienia wizyt

Rejestracja telefoniczna dostępna w godz.:

WIZYTA
Rejestracja Online

W celu uzyskania większej ilości informacji lub odpowiedzi na Twoje pytania, wypełnij poniższy formularz